Návrat 90-tych rokov? V Bánovciach nad Bebravou lietali zápalné fľaše


Foto: Návrat 90-tych rokov? V Bánovciach nad Bebravou lietali zápalné fľaše Foto: archív Polícia SR-Trenčiansky kraj

Obľúbený akt zastrašovania, či pomsty z 90. rokov zdá sa ešte nevyšiel  z módy. V Bánovciach nad Bebravou neznámy páchateľ zápalnou fľašou podpálil luxusnú audinu. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra a obracia sa aj na verejnosť. „V prípade ak máte akékoľvek informácie k páchateľovi tohto skutku, prípadne jeho svedkoch, oznámte nám to na známom čísle 158 alebo formou súkromnej správy na sociálnej sieti,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

„Včera v skorých ranných hodinách doposiaľ neznámy páchateľ úmyselne podpálil osobné motorové vozidlo značky Audi Q5 a to tým spôsobom, že z pozemku areálu zimného štadióna v Bánovciach nad Bebravou prehodil cez betónový plot neznámu plastovú fľašu s obsahom presne nezistenej horľavej látky, ktorá zasiahla prednú časť vozidla zaparkovaného na súkromnom pozemku rodinného domu,“ opísala polícia.

To ešte páchateľovi nestačilo a podľa polície prehodil cez plot ešte jednu zápalnú fľašu. Tá priamo zasiahla vozidlo, následkom čoho došlo k požiaru vozidla, na ktorom začala horieť jeho predná časť. Bánovským hasičom sa plamene podarilo uhasiť, požiar ale stihol narobiť škody za približne 15 tisíc eur.

Ako polícia doplnila, zraneniu osôb našťastie nedošlo. „Poverený príslušník z Bánoviec nad Bebravou na mieste vykonal prvotné neodkladné zaisťovacie úkony a vo veci začal trestné stíhanie pre prečin Poškodzovanie cudzej veci,” uzavrela polícia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu