Trenčania pozor! Už o pár dní vstúpi do platnosti zmena cestovného poriadku MHD


Foto: Trenčania pozor! Už o pár dní vstúpi do platnosti zmena cestovného poriadku MHD

Mesto Trenčín na svojich stránkach upozornilo cestujúcich Mestskou hromadnou dopravou Trenčín, že od nedele 3. marca 2024 vstúpi do platnosti úprava cestovného poriadku. Podľa vyjadrenia samosprávy sa tak vyšlo v ústrety relevantným požiadavkám obyvateľov.

„Zároveň, pripomíname, že v tomto roku by mal do platnosti vstúpiť nový cestovný poriadok MHD Trenčín, ktorý bude ešte predtým prezentovaný verejnosti. O termíne budeme včas informovať,“ zdôraznilo mesto

Zmeny sa dotknú autobusových zastáviek v Priemyselnom parku III. Pri vstupe do areálu spoločností HELLA a AAF pribudne nová zastávka pre linky 6 a 7. Zastávka Vinohrady  sa zmení na stálu, pre zastavenie liniek 3, 13, 27 a 31 už nebude potrebné dávať vodičovi znamenie. Zmeny pribudnú aj na linkách číslo 3, 4, 6, 7 a 17.


Predĺžený spoj linky č. 3

V pracovných dňoch o 15:00 hodine zo zastávky Rybáre bude zachádzať na zastávku Kasárenská, VOP (odchod 15:10 hodine). V úseku Kasárenská – Gen. Svobodu bude spoj premávať o 3 minúty neskôr ako doteraz.

Predĺžené spoje linky č. 4

V dňoch školského vyučovania o 13:08 hodine, 14:08 hodine a 15:00 hodine od ZŠ, Kubranská do Opatovej budú zo zastávky Opatová, Horeblatie predĺžené až k zastávke Opatová, Maják.Predĺžené spoje linky č. 6

V pracovných dňoch o 5:17 hodine a 13:10 hodine pôjde zo zastávky Sihoť IV až na novú zastávku Priemyselný park III
V pracovných dňoch o 14:10 hodine a 22:10 hodine pôjde už z novej zastávky Priemyselný park III, následne od zastávky Priemyselný park a potom v nezmenených časoch po pôvodnej trase na autobusovú stanicu.

Zmenené a predĺžené spoje linky č. 7

V pracovných dňoch posunutý z 13:57 hodiny na 13:54 hodinu zo zastávky Gen. Svobodu, zachádza na novú zastávku Priemyselný park III o 14:11 hodine a potom od zastávky Priemyselný park pokračuje bez zmeny časov a trasy smer Gen. Svobodu.
V pracovných dňoch začína o 22:10 hodine z novej zastávky Priemyselný park III a ďalej od zastávky Priemyselný park pokračuje bez zmeny časov a trasy smer Gen. Svobodu.

Zvýšenie kapacity linky č. 17

V dňoch školského vyučovania o 6:12 hodine zo zastávky Gen. Svobodu do Biskupíc k SOŠ LT bude jazdiť veľkokapacitný kĺbový autobus.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu