Viete prečo vzniklo v Trenčíne súsošie Štúrovcov? Zistíte to už túto sobotu


Foto: Viete prečo vzniklo v Trenčíne súsošie Štúrovcov? Zistíte to už túto sobotu Foto: Marián Michalko

Mesto rozprestierajúce sa na brehu Váhu, pod Matúšovým hradom ukrýva mnohé poklady. Často prechádzame okolo nich bez povšimnutia. „Ulice a námestia Trenčína zdobia rozličné sochy a súsošia. Niektoré pripomínajú významné historické udalosti či osoby, iné majú skrášľovať alebo ochraňovať mesto a jeho obyvateľov,“ uviedlo mesto Trenčín na svojich stránkach.

„Zaujíma vás, kedy a prečo vznikol nápad na stavbu súsošia Štúrovcov na Hviezdoslavovej ulici? Viete, čo je vyobrazené na podstavci sochy svätého Jána Nepomuckého? Aké prekvapenie čakalo pamiatkarov pri reštaurovaní sôch na priečelí piaristického kostola?“ pýta sa trenčianska samospráva.

Tá jedným dychom dodáva, že práve sochy a súsošia budú témou najbližšej prechádzky mestom so sprievodkyňou. „V najbližšiu sobotu 2. marca 2024 sa môžete spolu so sprievodkyňou Zuzanou Novodvorskou vydať opäť na pravidelnú prechádzku mestom. Jej témou tento raz budú sochy a sošky v uliciach,“ upresnilo mesto s tým, že trasa je bezbariérová a v prípade potreby je možné si rezervovať invalidný vozík.

„Prechádzka potrvá približne 90 minút. Ak máte problémy s dlhším chodením, môžete využiť invalidný vozík, ktorý vám na prechádzku bezplatne poskytne Kultúrno-informačné centrum. Zaplatíte iba vstupné 2,50 eur dospelí a deti od 6 rokov 1 eur,“ upresnilo mesto na záver.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu