FOTO: Opitým vodičom sa neuhýbali mosty, prístrešky ani zaparkované autá. Ničili všetko, čo im prišlo do cesty


FOTO: Opitým vodičom sa neuhýbali mosty, prístrešky ani zaparkované autá. Ničili všetko, čo im prišlo do cesty
Galéria: 6 fotiek
Foto: archív Polícia SR-Trenčiansky kraj

Stále sa nájdu vodiči, pre ktorých alkohol nie je tabu, a napriek tomu, že pijú ako dúhy si neváhajú sadnúť za volant a vydať sa na cesty. Polícia ale pre to nemá žiadne pochopenie. Počas uplynulého víkendu v rukách mužov zákona skončila dvojica nepoučiteľných vodičov pod parou. „Uplynulý víkend opäť ukázal, že nezodpovední - alkoholom posilnení hazardéri so životom svojim, ale aj so životmi ostatných, si aj naďalej sadajú za volanty motorových vozidiel,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

V sobotu vo večerných hodinách riešili policajti z Nitrianskeho Pravna 22-ročného vodiča, ktorý sa deň pred svojimi narodeninami previnil proti zákonu. „Po tom, ako so svojim kamarátom v krčme popíjali alkoholické nápoje, bez súhlasu a vedomia vzal kamarátovi kľúče od osobného motorového vozidla. O pár minút neskôr pri inom pohostinstve sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidlo, následkom čoho narazil do oporného dreveného stĺpu prístrešku ako aj do zaparkovaného osobného motorového vozidla,“ opísala polícia s tým, že to však podguráženému vodičovi nestačilo a s autom pokračoval ďalej smerom na obec Pravenec.

Mladík ďaleko ale nezašiel. „Pri vchádzaní na most ponad rieku Nitra, opäť nezvládol riadenie a zišiel z miestnej komunikácie do rieky Nitra. Po príchode policajnej hliadky bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorá ukázala 2,48 promile alkoholu v krvi.,“ doplnila polícia. Ľahkomyselný mladík čelí obvineniu z prečinu neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla v súbehu s prečinom ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.


Ďalší podgurážený hazardér sa vydal na cesty pod vplyvom alkoholu nasledujúci deň v Ilave. „V nedeľu rovnako vo večerných hodinách došlo na ceste I/61 na Štúrovej ulici v Ilave k dopravnej nehode, kde 52-ročný vodič jazdil so svojim osobným motorovým vozidlo  z obce Košeca smerom na Trenčín. Počas jazdy sa dostatočne nevenoval riadeniu, čo malo za následok, že so svojím vozidlom zišiel mimo cestu, kde narazil prednou časťou do kovového zábradlia,“ prezradila polícia.
Po príchode na miesto bola príčina nehody hneď jasná. Vodič nafúkal takmer tri promile.

„Vykonaná dychová skúška skončila s pozitívnym výsledkom merania 2,67 promile alkoholu.
Aj tomuto vodičovi bolo vznesené obvinenie za prečin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky
,“ doplnila polícia a dodala, že po vykonaní potrebných úkonov boli obaja vodiči umiestnení v cele policajného zaistenia a o ich ďalšom osude bude rozhodovať súd.

Polícia opätovne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, že alkohol ani iné návykové látky za žiadnych okolností za volant motorového vozidla nepatria.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu