FOTO: Smelé plány obuvníckeho mesta. Vyrastie tam nová plaváreň?


FOTO: Smelé plány obuvníckeho mesta. Vyrastie tam nová plaváreň?
Galéria: 3 fotky
Foto: archív mesto Partizánske

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik na sociálnej sieti uverejnil, že plánujú rozpravu s poslancami o vybudovaní novej plavárne. „Už onedlho budem zvolávať poslancov na pracovnú diskusiu k výstavbe plavárne aj s wellnessom. Štúdiu mám už dva roky a diskusiu som viedol už v roku 2021. Bolo to rok pred voľbami,“ uviedol J. Božik.

Podľa jeho slov je dôležité povedať, že bude potrebné sa dohodnúť, či bude vôľa zvýšiť dane z nehnuteľnosti ak bude treba plaváreň splácať. „Momentálne v športoviskách hľadáme mimorozpočtové zdroje na vonkajšie šatne pre HK Iskra, rekonštrukciu alebo budovanie novej Mestskej športovej haly pre hádzanú a florbal a futbalisti si žiadajú umelý trávnik. Vôbec to nie je jednoduché,“ pokračoval primátor.

Ako ďalej J. Božik doplnil, nová plaváreň aj s wellness by sa mohla budovať na princípe koncesie. „Všetko je však o diskusii v zastupiteľstve. Nezabúdame ani na jednu oblasť a vízie i štúdie máme. No pri zlom financovaní samospráv a modernizačnom dlhu to vôbec nie je jednoduché. Budem rád, keď svoj názor napíšete i poviete, či už mne alebo poslancom,“ uzavrel primátor.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu