FOTO: Kuriózna dopravná nehoda v pohraničnej obci na Považí. Hasiči lovili auto z vody


FOTO: Kuriózna dopravná nehoda v pohraničnej obci na Považí. Hasiči lovili auto z vody
Galéria: 3 fotky
Foto: archív HaZZ TN

Nevšedný pohľad sa naskytol v sobotu dopoludnia obyvateľom obce Horné Srnie. V miestnom vodnom toku tam skončilo auto. „Dňa 10. februára, krátko pred jednou hodinou popoludní bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla, ktoré uviazlo v rieke Vlára,“ informoval Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne s tým, že na miesto udalosti boli postupne vyslaní siedmi príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Dubnice nad Váhom a Trenčína s tromi zásahovými vozidlami.

„Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že havarované motorové vozidlo zostalo uviaznuté v koryte rieky na kolesách, približne 4 metre od brehu. Výška vodnej hladiny dosahovala v mieste udalosti cca 50 centimetrov. Vodič sa s ľahším zranením nachádzal na brehu, v starostlivosti náhodných okoloidúcich,“ doplnil M. Petrík.

Vyľakaného vodiča si prevzali zasahujúci hasiči do opatery, preverili jeho zdravotný stav a do príchodu zdravotníckych záchranárov mu poskytli predlekársku pomoc. Zároveň lovili auto z vody. Ako hovorca hasičov na záver upresnil, po zdokumentovaní dopravnej nehody políciou hasiči pomocou lanového autonavijáka automobil z vodného toku vytiahli, presunuli na krajnicu, kde bol naložený na vozidlo odťahovej služby.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu