Trenčiansky kraj zasiahnu výdatné zrážky, pre tieto okresy platia hydrologické výstrahy


Foto: Trenčiansky kraj zasiahnu výdatné zrážky, pre tieto okresy platia hydrologické výstrahy Foto: Ilustračné foto/Depositphotos

Celú našu oblasť včera 10. februára zasiahol mimoriadne teplý deň aj s výraznejším prekonávaním denných rekordov. Teplú sobotu však vystriedalo mimoriadne daždivé počasie. Očakávajú sa ďalšie výdatné zrážky, preto treba počítať aj s rastom vodných tokov.

Slovensko v priebehu dnešného dňa sužuje veľmi nepriaznivé počasie. Ovplyvňujú nás totiž hneď dve rozsiahle tlakové níže. Jedna tlaková níž sa presúva cez Nemecko smerom k severu a druhá tlaková níž sa prehlbuje nad severným Jadranom,“ píše portál imeteo.sk.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na dnes 11. februára hydrologické výstrahy 1. stupňa na nasledujúce okresy Trenčianskeho kraja: Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica a Prievidza.

Hydrologická situácia by sa v priebehu dnešného popoludnia mala zhoršovať, naše územie čakajú ešte výdatnejšie zrážky, ako doteraz. Obzvlášť nebezpečné to začína byť na strednom Slovensku.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu