Primár ORL v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici získal významné ocenenie za svoju prácu


Foto: Primár ORL v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici získal významné ocenenie za svoju prácu Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica sa teší z ďalšieho ocenenia v radoch lekárov. Primár otorinolaryngológie, MUDr. Peter Rác, sa stal laureátom 9. ročníka prestížneho oceňovania aktivít a činov zlepšujúcich postavenie a život Rómov na Slovensku Roma Spirit 2017. V kategórii Osobnosť si prevzal ocenenie za svoju úspešnú lekársku prax, profesionálny prístup a odbornosť. Nominácia na túto cenu bola dôkazom uznania jeho kvalít, ale predovšetkým prejavom dôvery pacientov. 

Okrem prevádzky otorinolaryngologickej ambulancie v Nemšovej vedie aj jednodňovú ORL chirurgiu v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici. Okrem toho sa venuje aj detskej ORL chirurgii, chirurgii nosa, stredného ucha a spánku. Už v roku 2015 ho vtedajší minister zdravotníctva SR vymenoval za krajského odborníka pre ORL a chirurgiu hlavy a krku v Trenčianskom kraji. Peter Rác sa po absolvovaní Vojenskej lekárskej akadémie v Hradci Králové sa jeho pôsobiskom stala Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku, kde v pozícii zástupcu prednostu kliniky, primára, vykonával pomocou najmodernejšej techniky najzložitejšie operácie v odbore ORL chirurgie. 

„Štúdium medicíny je tiež len o pevnej vôli. Počas štúdia mi nikto nič neodpustil, ale ani mi nik neukrivdil,“ zaspomínal si na vysokoškolské časy ocenený Peter Rác.

„Pán doktor je vynikajúci lekár a operatér, ktorý dlhodobo riadi operatívu na oddelení jednodňovej chirurgie v špecializačnom odbore ORL. Veríme, že aj takéto ocenenie prispieva k dobrému menu pána doktora a našej nemocnice,“ ocenil svojho kolegu poslanec Z TSK a riaditeľ Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici Igor Steiner.   


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj