Ako sa dostať na plaváreň aj kúpalisko v Trenčíne za polovičnú cenu? Stačí spraviť toto


Foto: Ako sa dostať na plaváreň aj kúpalisko v Trenčíne za polovičnú cenu? Stačí spraviť toto Foto: ilustračné foto archív pixabay

Iba pár krajín na celom svete oceňuje darcov krvi. Podľa informácií, ktoré uverejnil Slovenský červený kríž na svojej stránke oceňovanie darcov je bežné v susedných Čechách, Rakúsku, Holandsku a u nás. U nás sú pravidelní darcovia oceňovaní od roku 1960 Jánskeho plaketami a medailami Jána Kňazovického. Počas tohto obdobia si ocenenia prevzalo takmer 400-tisíc darcov krvi rôzneho veku, pohlavia či národnosti, ktorí pravidelne darovali na Slovensku krv.

Mesto Trenčín má pre darcov krvi pripravenú špeciálnu ponuku. „Darcovia krvi, ktorí sú držiteľmi Kňazovického medaily, zlatej a diamantovej plakety s trvalým pobytom v Trenčíne majú 50 percentnú zľavu na vstup na plaváreň,“ informovalo mesto na sociálnej sieti s tým, že táto zľava platí aj počas leta pri vstupe na letnú plaváreň.

Ako mesto doplnilo, jubilejné počty pre získanie plakiet stanovil Slovenský Červený kríž. Pre získanie bronzovej plakety je potrebné darovať krv desaťkrát. Na striebornú plaketu treba absolvovať 20 odberov. Zlatú plaketu získajú ženy, ktoré majú za sebou 30 odberov krvi a muži so 40 odbermi. Na získanie diamantovej plakety je potrebné darovať u žien krv 60-krát a u mužov 80-krát. Muži, ktorí darovali krv 100-krát a ženy, ktoré najvzácnejšiu tekutinu darovali 80-krát môžu získať Kňazovického medailu.Prečítajte si viac: