FOTO: Fotograf z Trenčína zachytáva hrady a zámky z neobvyklých uhlov. Spoznáte ich?


FOTO: Fotograf z Trenčína zachytáva hrady a zámky z neobvyklých uhlov. Spoznáte ich?
Galéria: 85 fotiek
Foto: Daniel Goldbach

Za dokonalým záberom cestuje cez pol krajiny, ďalšie hodiny strávi často náročnou turistikou, aby našiel to najlepšie miesto. Mladý fotograf z Trenčína zachytáva hrady a zámky zo všetkých kútov Slovenska, jeho podpisom sú nezvyčajné uhly a pohľady na známe aj menej navštevované pamiatky.

Daniel Goldbach má 31 rokov a fotografovaniu sa zatiaľ nevenuje profesionálne, ale ako koníčku. Najčastejšie sa zameriava na stavby z minulých storočí, jeho objektívu však neunikne ani príroda či divá zver.

Na svojich potulkách po Slovensku zavítal do všetkých krajov, najčastejšie však fotí práve v Trenčianskom. Na jeho záberoch nájdete hrady Beckov, Uhrovec, Lednica, Tematín, Čachtický hrad, Bojnický zámok či najznámejší Trenčiansky hrad v rôznych ročných obdobiach. Z jeho fotografií však tieto stavby možno ani nespoznáte.


„Akosi ma už omrzeli tie ,klasické’ pohľady a chcem ukázať, že aj veľmi známe hrady či zámky sa dajú vidieť inak, takmer neznámo. Občas je to aj o náhode a šťastí. No zväčša je to sedenie doma nad mapami, hľadanie správneho miesta, prezeranie terénu a tak ďalej,“ priblížil Daniel Goldbach.

Tá najnáročnejšia časť prichádza na záver. Aby našiel ten správny bod s najlepším výhľadom, musí často prekonať niekoľkohodinové túry neprístupným terénom. Táto snaha sa nie vždy vyplatí. Niekedy mu vo výhľade zavadzia strom či iné objekty, inokedy sa v priebehu jeho výstupu pokazí počasie. „No o tom to je. Ísť na miesto, dúfať a nakoniec sa tešiť z výsledku,“ dodal na záver fotograf.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu