Drevenicu v Hornej Marikovej zachvátili plamene. Hasiči ju zachránili v poslednej chvíli


Foto: Drevenicu v Hornej Marikovej zachvátili plamene. Hasiči ju zachránili v poslednej chvíli
Galéria: 6 fotiek
Foto: DHZO Horná Mariková

V sobotu podvečer boli považskobystrickí profesionálni hasiči ako aj dobrovoľní hasiči z Hornej Marikovej privolaní k požiaru chaty. „Pred pol šiestou hodinou podvečer bol ohlásený požiar rekreačnej chaty v katastrálnom území obce Horná Mariková miestnej časti Modlatín, v okrese Považská Bystrica,“ informoval Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne.

„Na miesto udalosti boli vyslaní piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice s dvomi zásahovými vozidlami.Po príchode hasičov na miesto udalosti bol vykonaný prieskum, ktorým bolo zistené, že ide o požiar rekreačnej chaty o rozmeroch cca 8x7 metrov. Požiarom bolo zasiahnuté celé podkrovie a časť prízemia, pričom vnútorné priestory boli silno zadymené,“ upresnil M. Petrík s tým, že v blízkosti postihnutého objektu sa nachádzala ďalšia chata.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania okolia požiariska tri hasebné prúdy. Po lokalizácii začali s postupným rozoberaním stropu a časti vonkajšieho dreveného obkladu, kde pomocou termovíznej kamery vyhľadávali a postupne likvidovali skryté lokálne ohniská. Požiar bol krátko pred siedmou hodinou večer zlikvidovaný, postihnuté priestory dôkladne odvetrané  a požiarisko opätovne skontrolované termokamerou,“ doplnil M. Petrík.

Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Horná Mariková s jedným cisternovým vozidlom. Pri udalosti sa nikto nezranil a príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu