VIDEO: Šokujúci prípad z Púchova. Stalker prenasledoval ženu dlhé mesiace, pretože sa nezmieril s rozchodom


Foto: VIDEO: Šokujúci prípad z Púchova. Stalker prenasledoval ženu dlhé mesiace, pretože sa nezmieril s rozchodom
Galéria: 5 fotiek
Foto: Marián Michalko

Trenčianska polícia rieši šokujúci prípad z Púchova. Muž (58) tu dlhé mesiace prenasledoval svoju bývalú priateľku. Tá sa kvôli nemu bála vyjsť aj na ulicu, či ísť si nakúpiť do obchodu. Prenasledovanie skončilo až potom, ako sa žena obrátila v zúfalstve na políciu. Muž skončil v policajnej cele a sudca z Trenčína rozhoduje o jeho vzatí do väzby.


Podľa trenčianskej policajnej hovorkyne Kataríny Kuzmovej muž ženu prenasledoval niekoľko mesiacov, vyhľadával jej osobnú blízkosť a strpčoval jej život.

Poškodenú pravidelne prenasledoval tak, že jazdil za jej vozidlom na svojom motorovom vozidle. Čakal ju na rôznych miestach aj keď išla z práce, pričom jej vulgárne nadával, v dôsledku čoho sa vo večerných hodinách bála vracať domov sama a žiadala rôzne iné osoby, aby ju sprevádzali,“ opísala policajná hovorkyňa.

Podľa polície muž žene často telefonoval, a to najmä v noci, správy jej posielal aj desaťkrát denne. Volával jej z rôznych telefónnych čísiel, ktoré si žena musela postupne blokovať. Ženu opakovane urážal a obviňoval z rozchodu. Vyhľadával ju aj pred bytovým domom, kde žena býva a vykrikoval na ňu vulgárne nadávky, čoho svedkom boli aj susedia.

Žena si nemohla v kľude ani nakúpiť. „Dokonca ju prenasledoval aj v potravinách, kde jej taktiež vulgárne nadával, v dôsledku čoho viackrát nechala košík s nákupom v potravinách a pred mužom utiekla. Aby sa mu vyhla, začala nakupovať v inom meste,“ dodala K. Kuzmová.

Poškodená sa pre jeho agresívne a žiarlivé správanie napokon obrátila na políciu v Púchove, kde podala trestné oznámenie.Polícia po zabezpečení potrebného množstva dôkazov muža obmedzila na osobnej slobode a umiestnila v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Púchov vzniesol obvinenie 58-ročnému mužovi pre prečin Nebezpečné prenasledovanie. Zároveň podal dozorujúcemu prokurátorovi podnet na podanie návrhu jeho väzobné trestné stíhanie,“ upresnila K. Kuzmová.

Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.
Prípad púchovského stalkera sa výrazne ponáša na prípad z leta tohto roku, kedy prišla rukou vraha o života 39-ročná matka 2 detí Andrea. Ženu dlhé mesiace prenasledoval jej bývalý priateľ Ján. Napokon si páchateľ na Andreu počkal, kým šla do práce a zaútočil na ňu mačetou. Spôsobil jej smrteľné zranenia. Polícia zatkla a obvinila z vraždy práve Jána, ktorý ženu predtým prenasledoval.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu