FOTO: Vianočný autobus aký nikde inde neuvidíte. Za jeho volantom sedí Mikuláš a tá výzdoba


FOTO: Vianočný autobus aký nikde inde neuvidíte. Za jeho volantom sedí Mikuláš a tá výzdoba
Galéria: 20 fotiek
Foto: archív mesto Partizánske

Už po tretíkrát vyrazí do ulíc obuvníckeho mesta tradičný tématický autobus. Za jeho vznikom stojí primátor Partizánskeho Jozef Božik.  „Bol december 2021. Bol Covid. Platili obmedzenia a bolo všetko také iné, smutné. Vtedy ma napadlo, že chcem pripraviť niečo čo poteší deti i dospelých a navodí vianočnú atmosféru,“ zaspomínal J. Božik.

Za necelý týždeň sa podarilo túto myšlienku pretaviť na skutok.  „Rozhodol som sa, že za týždeň pripravíme 1.Vianočný autobus MHD na Slovensku. Oslovil som SAD Prievidza a Agentúru Rekuk. Súhlasili. Peniaze som mal ušetrené z mojej mzdy. A výsledok? Krásny autobus, ozvučený koledami a vianočnými skladbami tešil niekoľko týždňov deti i dospelých,“ pokračoval prvý muž obuvníckeho mesta.

Jedným dychom zároveň dodal, že ho veľmi teší, že inšpirovať sa nechali aj ostatné mestá a už minulý rok brázdili ulice po celom Slovensku desiatky podobných autobusov.  V uliciach Partizánskeho bude opäť možné vidieť tento autobus už o pár dní. „V nedeľu 10.12.opäť, už po tretíkrát, vystrojíme náš Vianočný autobus,“ prezradil J. Božik.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu