Smutná správa. Pôrodnica a neonatológia v tomto meste končí


Foto: Smutná správa. Pôrodnica a neonatológia v tomto meste končí Foto: archív mesto Partizánske

Primátor mesta Partizánske a zároveň aj predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik oznámil smutnú správu týkajúcu sa nemocnice v obuvníckom meste. „I napriek tomu, že sme vybojovali ako združenie miest odklad optimalizácie siete nemocníc, pôrodnica a neonatológia končia,“ uviedol J. Božik na sociálnej sieti. 

„Prvé rozhodnutie o zrušení bolo v roku 2011. Vtedy sme dokázali oddelenia i nemocnicu zachrániť, ale tlak po roku 2021 bol tak veľký, že sa už nedokázalo odolávať. Ak odídu neonatológovia, pretože nevidia perspektívu v stále sa len zachraňujúcej nemocnici, tak nových nezískate. Taká je realita na Slovensku,“ zdieľal trpké slová primátor obuvníckeho mesta.

Ako ďalej J. Božik uviedol,  nemocnica v Partizánskom nemá neonatológov a nemôze byť ohrozené ani jedno dieťatko, ktoré by sa malo narodiť v Partizánskom. „Taká je realita na Slovensku. Čaká to aj ďaľšie nemocnice. Teraz musíme zabojovať za zachovanie ostatných oddelení v našej nemocnici. Zdravotníctvo je žiaľ vo veľkej kríze,“ smutne skonštatoval J. Božik na záver.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu