FOTO: Iba 17-ročný mladík si poriadne zavaril. Hrozí mu až desaťročný pobyt za mrežami


FOTO: Iba 17-ročný mladík si poriadne zavaril. Hrozí mu až desaťročný pobyt za mrežami
Galéria: 5 fotiek
Foto: Polícia SR-Trenčiansky kraj

V rukách mužov zákona skončil iba 17-ročný mladík. Ten čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Trenčíne vzniesol obvinenie 17-ročnému chlapcovi zo zločinu Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi,“ informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Ako policajná hovorkyňa ďalej uviedla, na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo dostatočne preukázané, že obvinený na Hasičskej ulici v Trenčíne pred miestnym pohostinstvom neoprávnene prechovával pri sebe 179 kusov fialových šesťuholníkových tabletiek, v ktorých bola zistená prítomnosť drogy, slangovo nazývanej extáza.

To ešte nebolo ani zďaleka všetko. Polícia taktiež u mladíka zaistila bledý hrudkovitý materiál, v ktorom bola zistená prítomnosť kokaínu a to v množstve minimálne 39 bežných jednorazových dávok,“ doplnila K. Kuzmová s tým, že polícia spracovala na obvineného podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.

„Obvinenému, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o mladistvého páchateľa, v zmysle zákona sa trestná sadzba v jeho prípade znižuje na polovicu,“ uzavrela K. Kuzmová.Prečítajte si viac: