VIDEO: Akčný zásah uprostred sídliska. Považskobystrickí policajti klepli po prstoch dílerom heroínu


Foto: VIDEO: Akčný zásah uprostred sídliska. Považskobystrickí policajti klepli po prstoch dílerom heroínu
Galéria: 4 fotky
Foto: archív Polícia SR-Trenčiansky kraj

Zábermi ako z akčného filmu sa na sociálnej sieti pochválila polícia. Považskobystrickí policajti si posvietili na dílerov heroínu, tí nemali žiadnu šancu na útek. „Na základe niekoľko mesačného úsilia kriminálnej polície z Považskej Bystrice sa podarilo zabezpečiť viacero relevantných informácií týkajúcich sa zadovažovania a následného predaja heroínu predovšetkým v meste Považská Bystrica,“ upresnila trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Ako hovorkyňa ďalej doplnila, minulý týždeň policajti v spolupráci s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru vykonali na miestnom sídlisku Rozkvet policajnú akciu, počas ktorej boli zadržaní dvaja muži.

„Pri prehliadke osobného motorového vozidla boli políciou zaistené hnedé prášky, u ktorých bolo znaleckým skúmaním zistené, že sa jedná o drogu heroín v množstve minimálne 166 bežných jednotlivých dávok. Následným vyšetrovaním bolo dostatočne preukázané, že zadržaní muži okrem užívania drog pre vlastnú potrebu tieto mali aj predávať viacerým drogovo závislým osobám,“ doplnila K. Kuzmová.

Dvojica mužov má na krku vážne obvinenie. „Po vykonaní potrebných procesných úkonov bolo vznesené obvinenie 43 a 47-ročnému mužovi z obzvlášť závažného zločinu Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň bol prokurátorom podaný návrh na vzatie obvinených do väzby, s ktorým sa súd stotožnil,“ uzavrela K. Kuzmová s tým, že obom obvineným, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.


Prečítajte si viac: