Trenčania, ak sa chystáte v piatok na Brezinu, počítajte s obmedzeniami


Foto: Trenčania, ak sa chystáte v piatok na Brezinu, počítajte s obmedzeniami Foto: ilustračné foto archív pixabay

Už tento piatok sa obľúbený trenčiansky lesopark stane dejiskom športového podujatia. „V piatok bude na Brezine cyklisticko-bežecké podujatie,“ upresnilo mesto Trenčín na svojich stránkach s tým, že toto podujatie prinesie so sebou aj isté obmedzenia.

„Ak sa v piatok 17. novembra 2023 vyberiete na prechádzku do lesoparku Brezina, počítajte s väčším pohybom amatérskych cyklistov a bežcov,“ doplnila trenčianska samospráva a upresnila, že zázemie podujatia bude pri Hoteli Veverica, prvý štart sa bude konať o 9.00 hodine.

Športové podujatie s názvom FREE TRENČÍN organizuje v spolupráci s mestom Trenčín a občianske združenie „Vrchárska koruna Trenčianska“. Program začína od 08.00 hodiny prezentáciou a poučením účastníkov, pokračovať bude obhliadka trate a o 10.00 hodine sa na trať vydajú prví pretekári.

Okrem cyklistov a bežcov sa na podujatí zúčastnia aj psíčkari, ktorí na trať vyrazia o 12.00 hodine a o dve hodiny neskôr sa na štart postavia aj rodiny s deťmi. Ako mesto ďalej uviedlo, koniec podujatia je naplánovaný na 17.00 hodine.

Prečítajte si viac: