Trenčianski cyklisti majú o dôvod na radosť viac. V meste pribudli ďalšie metre cyklotrasy


Foto: Trenčianski cyklisti majú o dôvod na radosť viac. V meste pribudli ďalšie metre cyklotrasy
Galéria: 3 fotky
Foto: archív mesto Trenčín

Mesto Trenčín na svojich stránkach informovalo o tom, že časť Brnianskej ulice už má cyklotrasu. „Na celej Brnianskej ulici pribudne cyklotrasa postupne, v dvoch etapách. Výstavba I.etapy, od križovatky so Zlatovskou po križovatku s Bratislavskou ulicou, je už ukončená, vrátane nového povrchu cesty, priechodu pre chodcov a úpravy chodníkov,“ upresnilo mesto s tým, že šlo o mestskú investíciu v hodnote vyše 426 tisíc eur, spolufinancovanú Európskou úniou.

Ako mesto doplnilo, nová cyklistická komunikácia v dĺžke 523 metrov pozostáva z obojsmerného segregovaného cyklopruhu so špeciálnou protišmykovou úpravou s farebným zvýraznením. „Vodiaca čiara oddeľujúca cyklopruh od jazdných pruhov je z bieleho tvrdeného plastu. Cyklotrasa je plne bezbariérová, súčasťou tejto mestskej investičnej akcie je aj nová časť chodníka s novým priechodom pre chodcov a cyklistov v priestore Kožušnícka – Brnianska a tiež kompletné dopravné značenie s bezpečnostným prvkom – bagetkami na vodiacej čiare, ktoré vytvárajú vibračný efekt,“ ozrejmila trenčianska samospráva a dodala, že obnovou prešlo aj verejné osvetlenie.

Podľa vyjadrenia mesta Brnianska ulica tvorí podľa generelu cyklistickej dopravy dopravné prepojenie na Vážsku magistrálu a pokračovaním na cezhraničnú cyklotrasu Trenčín – Nemšová – Česká republika sprístupňuje hospodárske uzly na území mesta s viac ako 300 pracovnými miestami. „Cyklotrasa na Brnianskej ulici bude teda kľúčová na prepojenie cyklotrás na uliciach Zlatovská a Ľudovíta Stárka s Vážskou magistrálou ako nosným cyklistickým nadregionálnym prepojením vedúcim cez Trenčín,“ uzavrelo mesto s dovetkom, že aktuálne sa dokončuje projektová dokumentácia pre II. etapu cyklotrasy na Brnianskej ulici.Prečítajte si viac: