VIDEO: Daniel (23), obvinený z vraždy Šarloty (21), sa postavil pred sudcu. Ten rozhodol o jeho ďalšom osude


Foto: VIDEO: Daniel (23), obvinený z vraždy Šarloty (21), sa postavil pred sudcu. Ten rozhodol o jeho ďalšom osude
Galéria: 4 fotky
Foto: Marián Michalko

Daniel (23), ktorého polícia cez víkend obvinila z vraždy iba 21-ročnej priateľky Šarloty putuje do väzby. Rozhodol tak sudca trenčianskeho súdu. Podľa polície Daniel Šarlotu úmyselne usmrtil kombináciou úderov päsťami do hlavy a škrtením. To sa stalo v noci zo štvrtka na piatok. Až v piatok ráno potom zavolal na tiesňovú linku záchranárov a oznámil im, že jeho priateľka nedýcha a nehýbe sa.

V pondelok popoludní mladého muža predviedli pred sudcu Okresného súdu v Trenčíne. Ten rozhodoval o tom, či ho vezme do väzby. Na súd ho priviedli traja po zuby ozbrojení policajti. Daniel si po celý čas zakrýval tvár papiermi a na hlave mal kapucňu.

Sudca rozhodol o vzatí Daniela do väzby. “Naša strana, obhajoba, nepodala sťažnosť voči vzatiu do väzby, čo si myslím, že dáva najavo postoj môjho klienta k spáchaniu trestnej činnosti,” povedal obhajca Daniela Marián Galbavý.


Brutálny čin sa stal v jednom z bytov v Novom Meste nad Váhom, kde podľa susedov nežili Daniel so Šarlotou harmonicky. Ich vzťah pripomínal horor. Ľudia vypovedali, že Daniel útlu mladú ženu často surovo bil, dokonca ju zhodil zo schodov. Susedia na neho viackrát zavolali aj políciu.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Aj krátko pred strašným činom mali v dome susedia o rozruch postarané. Daniel sa podľa nich hádal na chodbe s iným mladým mužom. Až keď mu susedia pohrozili privolaním polície, nastalo ticho.

Polícia krátko po čine zadržala Daniela aj ďalšieho mladého muža (25). Toho však onedlho prepustili a Daniela obvinili z vraždy, za čo mu hrozí trest v rozsahu od 15 do 20 rokov odňatia slobody. “Pri dôkladnej obhliadke miesta činu bolo zaistených viacero stôp, pričom kriminalisti mali od začiatku dôvodné podozrenie, že žena zomrela násilnou smrťou zavinenou inou osobou. Pracovali s viacerými vyšetrovacími verziami, intenzívne preverovali všetky výpovede svedkov aj podozrivých a vyhodnotili množstvo stôp,” povedala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Tá dodala, že na základe vykonaných dôkazov a aj ochoty svedkov, ktorí chceli prispieť k objasneniu skutku a tiež predbežnej správy súdnych znalcov z pitvy, mal vyšetrovateľ dostatočne preukázané, že smrť ženy spôsobil jej priateľ. “Ten mal poškodenú úmyselne usmrtiť kombináciou úderov päsťami do hlavy a škrtením,” upresnila hovorkyňa, pričom obvinenému podľa nej hrozí trest vo výške 15 až 20 rokov.

Prečítajte si viac: