Lupič z herne sa zo svojho úlovku dlho netešil. Odcudzené peniaze minul v inej herni


Foto: Lupič z herne sa zo svojho úlovku dlho netešil. Odcudzené peniaze minul v inej herni Foto: ilustračné foto archív pixabay

Dramatické okamihy zažila čašníčka jednej z herní v Bánovciach nad Bebravou. Podľa polície tam krátko pred 19.00 hodinou vošiel 28-ročný muž. „Prešiel za barový pult, pričom prítomnej čašníčke povedal, že hľadá svoje peniaze. Prikázal jej okamžite otvoriť trezor, pričom sa jej vyhrážal tým, že ak ho neotvorí, udrie ju notebookom po hlave,“ opísala polícia na svojich stránkach.

Ako polícia ďalej doplnila, následne aj chytil do rúk notebook, ktorý tam bol položený. „Poškodená mu v strachu a svoj život a zdravie trezor otvorila, pričom páchateľa prosila, aby jej neublížil. Páchateľ si z herne zobral finančnú hotovosť vo výške 1410 eur a z miesta činu ušiel,“ upresnila trenčianska polícia.

Lupič, ktorý mal už aj v minulosti opletačky so zákonom, si však odcudzené peniaze veľmi neužil. „Ako motív svojho konania policajtom uviedol, že chcel späť svoje prehraté peniaze, pričom ich však neskôr minul v inej herni a tiež ich použil na rôzne nákupy a nocľah v ubytovni pre seba a svojich kamarátov,“ prezradila polícia s tým, že muž čelí obvineniu zo zločinu lúpeže bol podaný podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 12 rokov.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: