Láska ako zo zlého románu. Poobede žiadosť o ruku, večer už tiekla krv a lietala sekera


Foto: Láska ako zo zlého románu. Poobede žiadosť o ruku, večer už tiekla krv a lietala sekera Foto: Marián Michalko

Okresný súd v Trenčíne sa opäť zaoberal prípadom Jána H. (29). Toho prokuratúra viní z toho, že sa 14. mája 2022 pokúsil zavraždiť svoju priateľku Ivanu. S tou sa pritom len pár hodín pred útokom zasnúbil. Súd prípad odročil. Ešte potrebuje vypočuť znalca.

Prvýkrát vyriekol verdikt nad Jánom Okresný súd v Trenčíne už koncom marca tohto roku. Aj keď mužovi hrozil trest na 20, 25 rokov, alebo až doživotie, sudca sa napokon rozhodol uložiť mu len 12 rokov basy. To sa však nepozdávalo prokurátorovi, odvolal sa a odvolací Krajský súd v Trenčíne prípad vrátil späť na okres.

Prípad sa odohral v dedinke Lednické Rovne neďaleko Púchova. Ján požiadal Ivanu v ten deň o ruku a večer šli zásnuby aj s priateľmi osláviť. Všetci sa stretli pri altánku. „Okolo šiestej som požiadal Ivanu o ruku, s čím súhlasila. Bola tam aj vzduchovka, luk, kuša, aj sme si zastrieľali,“ opisoval idylické chvíle Ján.

Všetko sa podľa neho zvrtlo potom, ako sa on rozhodol z oslavy odísť, ale Ivana chcela ešte zostať, nasledovala hádka a po nej doslova krvavý kúpeľ. Podľa prokurátora opitý Ján začal ženu kopať a udierať tupým predmetom do hlavy, čím jej spôsobil spôsobil vnútrolebečné krvácanie, zlomeniny a pomliaždeniny. Zlomil jej tiež temennú kosť.


Kým Ivana pri výpovedi cez telemost uviedla, že ju dobil Ján, on sa hájil vskutku kurióznym spôsobom. Tvrdil, že si zranenia spôsobila sama, aj keď priznal, že ju párkrát vyfackal. Na sekeru však vraj spadla sama. „Potiahla sekeru a trafila sa tupou stranou do hlavy,“ krčil ramenami Ján.

Priznal, že viackrát odpadla a pri odpadávaniach si vraj udrela hlavu o roh stola, o lavicu a hlavou vraj dopadla aj na sekeru. Najťažšie zranenie jej vraj spôsobil nechtiac, keď pri páde spadol rovno kolenom na jej hlavu.Prečítajte si viac: