Trenčianska polícia zastavila ďalšieho opitého vodiča, 23-ročný mladík jazdil po diaľnici s 2 promile


Foto: Trenčianska polícia zastavila ďalšieho opitého vodiča, 23-ročný mladík jazdil po diaľnici s 2 promile Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Diaľniční policajti z Krajského dopravného inšpektorátu Trenčín zastavili v nedeľu ráno (5. novembra) na diaľnici D1 na odpočívadle Zamarovce v smere na Žilinu mladého 23-ročného vodiča, ktorý podľa polície javil známky požitia alkoholu.

Vodič bol vyzvaný na podrobenie sa dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 2,00 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška mala o niečo vyššiu hodnotu, a to 2,02 promile alkoholu,“ objasnili trenčianski policajti v príspevku na sociálnej sieti.

Policajti vo svojich informačných systémoch zistili, že vodičovi bol kedysi súdom uložený zákaz riadiť motorové vozidlá, a to konkrétne v decembri 2021 na dobu 18 mesiacov.

Poverený príslušník diaľničného oddelenia Policajného zboru Trenčín vzniesol obvinenie voči 23-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Zároveň podal na obvineného podnet na podanie obžaloby a spisový materiál odovzdal prokurátorovi. O tom, aký trest mladý muž dostane, rozhodne súd v najbližších hodinách,“ uzatvára polícia.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: