VIDEO: Cesta pri Partizánskom patrila medzi najhoršie v kraji. Pozrite sa, ako prebieha jej rekonštrukcia


Foto: VIDEO: Cesta pri Partizánskom patrila medzi najhoršie v kraji. Pozrite sa, ako prebieha jej rekonštrukcia
Galéria: 18 fotiek
Foto: tsk.sk

Cesta druhej triedy II/511 z obce Veľké Uherce v okrese Partizánske do obce Skýcov v okrese Zlaté Moravce roky patrila medzi najhoršie cesty v Trenčianskom kraji. To je už minulosťou, župe sa totiž podarilo získať financie z eurofondov hneď na 3 etapy tejto cesty, ktorá momentálne podstupuje rozsiahlu rekonštrukciu a modernizáciu.

Počas kontrolného dňa na tejto ceste sme si prešli všetky 3 etapy. Prvá, ktorá začína na križovatke s cestou I. triedy smerom z Partizánskeho až na koniec Veľkých Uheriec je stavebne dokončená. Úsek v dĺžke 3,4 kilometrov si vyžiadal investíciu v hodnote 1,7 miliónov eur. Rovnako je už stavebne dokončená aj 4. etapa tejto cesty – úsek v dĺžke 3 kilometrov, ktorého modernizácia stála 2,3 milióna eur,“ uviedol trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť EUROVIA SK naplno pracuje na etape číslo 3, tá je technologicky aj finančne najnáročnejšou časťou tejto cesty. Zhotoviteľ má na práce na tomto úseku 300 dní, keďže sa však blíži zimné obdobie, počíta sa s ich prerušením. V prácach by sa malo opäť pokračovať začiatkom roka.

Momentálne sme vo fáze, kde máme z 3 kilometrov železobetónových dosiek zrealizovaných 2,1 kilometra, zvyšok by sme chceli stihnúť do konca roka. Začali sme tiež s realizáciou konštrukcií komunikácií, je predpoklad, že do polovice novembra budú hotové zhruba 3 kilometre komunikácií už v asfaltových vrstvách a dôjde tiež k montáži zvodidiel a bezpečnostných zariadení,“ objasnil hlavný stavbyvedúci Peter Varga.

Župa na svojej oficiálnej webstránke doplnila, že rekonštrukcia 5 kilometrového úseku cesty bude stáť 12 miliónov eur s DPH, z toho takmer 8 miliónov eur župa získala z eurofondov a na dofinancovanie použije úverové zdroje.

Prečítajte si viac: