Hrôza na námestí. Voľne pobehujúci pes zaútočil na nič netušiaceho muža a dohrýzol ho


Foto: Hrôza na námestí. Voľne pobehujúci pes zaútočil na nič netušiaceho muža a dohrýzol ho Foto: ilustračné foto Polícia SR-Trenčiansky kraj

Okamihy hrôzy zažil 34-ročný muž vo Vrbovciach. Počas prechádzky po námestí na neho zaútočil voľne pobehujúci pes. Informovala o tom trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Každý držiteľ psa je v zmysle zákona za svojho miláčika zodpovedný, pričom je povinný predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá. Túto zákonnú povinnosť si nesplnil muž z Vrboviec, následkom čoho jeho pes zaútočil na človeka,“ upresnila K. Kuzmová.

Ako trenčianska policajná hovorkyňa ďalej doplnila, 26-ročný držiteľ psa umožnil voľný pohyb psa v intraviláne obce bez vôdzky. „Pes bojového plemena zaútočil na muža, ktorý v tom čase prechádzal cez námestie. Pohrýzol ho do pravého predlaktia. Poškodený sa snažil psa striasť. Potom ako mu ruku asi po 30 sekundách pustil v útoku pokračoval, vrčal, štekal a poškodeného pohrýzol ešte do oblasti zápästia. Následne sa poškodenému podarilo utiecť do miestneho pohostinstva,“ opísala útok K. Kuzmová.

Útokom psa boli 34 ročnému mužovi spôsobené zranenia, ktorých doba liečenia bude najmenej 2 týždne. Majiteľ psa čelí obvineniu z prečinu ublíženia na zdraví a  bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia. „Vzhľadom na okolnosti tohto prípadu a osobnosť obvineného, polícia spracovala podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. O dôvodnosti väzobného trestné stíhanie rozhodne súd v najbližších hodinách,“ uzavrela trenčianska policajná hovorkyňa.

Prečítajte si viac: