Keď si vypil, lietali doma päste. Agresívneho muža nezastavilo ani to, že jeho manželka je tehotná


Foto: Keď si vypil, lietali doma päste. Agresívneho muža nezastavilo ani to, že jeho manželka je tehotná Foto: ilustračné foto archív Polícia SR-Trenčiansky kraj

Na políciu sa obrátila zúfalá žena. Povedala si dosť a podala na svojho manžela trestné oznámenie. Ten sa voči nej podľa vyjadrenia polície opakovane správal agresívne hlavne v čase, keď bol pod vplyvom alkoholu. Ako trenčianska polícia uverejnila na svojich stránkach, poškodená požiadala políciu o pomoc potom, ako jej manžel v popoludňajších hodinách bol opäť pod vplyvom alkoholu a začal byť agresívny.

„Keď sa snažila odísť z domu preč, manžel ju chytil a odsotil od vchodových dverí. Následne sa postavil pred dvere a bránil jej v odchode. Udrel ju päsťou do tváre, v dôsledku čoho jej rozrazil peru. Potom ako poškodenú násilím odtiahol do kuchyne, zobral do ruky kuchynský nôž a povedal jej, že ju zabije. Následne nôž zapichol čepeľou do konferenčného stolíka,“ opísala okamihy hrôzy polícia.

Polícia po príchode na miesto muža obmedzila na osobnej slobode. „Bola s ním vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 3,29 promile alkoholu. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov, poverený policajt vzniesol obvinenie 41 ročnému mužovi z prečinu nebezpečné vyhrážanie,“ doplnili policajti s tým, že bol zároveň spracovaný podnet na väzobné trestné stíhanie agresívneho muža.

Obvinený muž sa bránil, že nevedel čo robí, lebo bol pod vplyvom alkoholu. Na rozhodnutie súdu o tom, či bude stíhaný väzobne alebo na slobode, si počká v cele policajného zaistenia.

Prečítajte si viac: