Púchov zabojuje v silnej konkurencii o prestížny titul. Podarí sa mu uspieť?


Foto: Púchov zabojuje v silnej konkurencii o prestížny titul. Podarí sa mu uspieť? Foto: archív mesto Púchov

Mesto Púchov získalo titul Enviromesto v roku 2021 v oblasti Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra. V tomto roku zabojuje o prestížny titul opäť.  „Druhý októbrový deň sa v priestoroch budovy Slovenskej agentúry životného prostredia v Žiline uskutočnila prezentácia 5 samospráv, ktoré súťažia o titul Enviromesto 2023 vo všetkých 3 oblastiach. Medzi nimi aj mesto Púchov, vrátane miest Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Vrútky a Žilina,“ informovalo mesto na svojich stránkach.

Ako mesto ďalej uviedlo, do súťaže, ktorú vyhlasuje Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky a organizátorom je Slovenská agentúra životného prostredia, sa mesto Púchov zapojilo už po tretíkrát. „Celkovo sa zapojilo 11 samospráv do súťaže, 5 z nich súťaží kompletne vo všetkých oblastiach Zelené a obehové hospodárstvo, Ochrana prírody a krajiny, Zdravie mesta,“ upresnila samospráva.

Komisia zložená z odborníkov envirorezortu a zo zástupcov partnerských organizácií si posvieti nielen na kvalitu zaslaných prihlášok, ale posúdi aj význam a prínos zrealizovaných aktivít v konkrétnej samospráve. „Porota po prezentácii predniesla svoje podnety a v rámci diskusie si doplnila ďalšie poznatky o spomenutých aktivitách,“ uzavrelo mesto s tým, že výsledky národného ocenenia budú verejnosti predstavené neskôr na jeseň tohto roka.

Prečítajte si viac: