AKTUALIZOVANÉ: V galvanizovni horelo aj v minulosti, škody sa vtedy vyšplhali do závratných výšok


Foto: AKTUALIZOVANÉ: V galvanizovni horelo aj v minulosti, škody sa vtedy vyšplhali do závratných výšok
Galéria: 7 fotiek
Foto: archív HaZZ TN

V galvanizovni v trenčianskej Konštrukte horelo už v roku 2017. Škody vtedy odhadli na závratných 300 až 400-tisíc eur. Aj keď tentokrát hasiči dostali požiar rýchlo pod kontrolu, zrejme opäť nepôjde o zanedbateľnú škodu. Plamene totiž pohltili strechu galvanizovne aj technologické zariadenie.

Požiar sa rozhorel v priestoroch výrobnej haly v areáli súkromnej spoločnosti na ulici K výstavisku. „Na zásah bolo postupne vyslaných 26 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Trenčína, Dubnice nad Váhom, Považskej Bystrice a Bánoviec nad Bebravou,“ povedal hovorca trenčianskych hasičov Marián Petrík. Doplnil, že profesionálom prišli na pomoc aj dobrovoľní hasiči z obcí Soblahov, Trenčianska Teplá a Trenčianske Teplice s cisternovými vozidlami.


Po príchode na miesto hasiči zistili, že požiar zasiahol výrobnú linku galvanizovne a plamene sa rozšírili aj na strechu haly. Priestor bol navyše silno zadymený. Hasiči preto museli zasahovať v dýchacích prístrojoch. „Počas zásahu vykonávali príslušníci Hasičského a záchranného zboru v okolí požiariska priebežný monitoring ovzdušia, pričom počas meraní neboli zaznamenané zvýšené hodnoty znečistenia,“ dodal Petrík s tým, že pri požiari sa nik nezranil a príčina jeho vzniku je v štádiu vyšetrovania.

Ako informovali trenčianski policajti na svojich stránkach, polícia na mieste dnes vykonáva obhliadku miesta činu aj za prítomnosti experta z Prezídia Policajného zboru. Polícia zároveň uviedla, že k požiaru došlo pravdepodobne z dôvodu skratu elektriky, ale ako presne k požiaru došlo je predmetom vyšetrovania. „Škoda spôsobená požiarom zatiaľ nebola presne vyčíslená a k zraneniu osôb našťastie nedošlo,” doplnila polícia s tým, že vo veci bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu Všeobecné ohrozenie.

 Prečítajte si viac: