VIDEO: Partizánske dofinancuje výstavbu kruhového objazdu aj projekt kompostárne o ďalších 125-tisíc eur


Foto: VIDEO: Partizánske dofinancuje výstavbu kruhového objazdu aj projekt kompostárne o ďalších 125-tisíc eur
Galéria: 9 fotiek
Foto: partizanske.sk

Mesto Partizánske dofinancuje dvojicu väčších investičných akcií, na výstavbu kruhového objazdu na Ulici generála Svobodu vyčlenila v úprave rozpočtu ďalších 25-tisíc eur a na vybudovanie kompostárne 100-tisíc eur. Zmenu rozpočtu odobrili v utorok 26. septembra mestskí poslanci mestského zastupiteľstva.

Pri výstavbe kruhovej križovatky sme pri odkrytí podložia zistili, že tam vedie teplovodné potrubie. To pod novou trasou križovatky nemôže zostať, respektíve musí byť spevnené dodatočnými opatreniami tak, aby nedošlo k prelomeniu a úniku vody,“ uviedla prednostka mestského úradu v Partizánskom Dáša Jakubíková na webe mesta.

Projekt kompostárne z fondov Európskej únie sa postupne dokončuje, no mesto v ňom zaznamenalo niekoľko zmien. Po precenení rozpočtu v roku 2022 kvôli zvýšeniu cien z dôvodu energetickej krízy stúpli náklady na 1,96 milióna eur.

Cena diela sa tak zvýšila o takmer 290-tisíc eur. Okrem toho radnica podľa D. Jakubíkovej zaznamenala na stavbe aj niekoľko technických problémov.

Prvým a najväčším, ktorý najviac ovplyvňuje rozpočtovú zmenu a bude predmetom dodatku číslo 5 je, že sa pri počiatočných výkopoch ukázala vysoká hladina spodnej vody. Bola taká vysoká, že nádrže, ktoré mali byť pôvodne zakopané, sa museli technicky preriešiť a umiestniť na povrchu,“ priblížila s tým, že táto technická zmena aj iné vyjdú na 105-tisíc eur.
Prečítajte si viac: