FOTO: „Trošku som bodla manžela,“ zavolala Lucia po vražde na linku 112. Verdikt stále nepadol


FOTO: „Trošku som bodla manžela,“ zavolala Lucia po vražde na linku 112. Verdikt stále nepadol
Galéria: 4 fotky
Foto: Marián Michalko

Okresný súd v Trenčíne ani tentoraz nevyslovil rozsudok nad Luciou (34), ktorá podľa obžaloby dobodala v Dubnici nad Váhom v apríli 2022 svojho manžela Tomáša (35). Dôvodom je chýbajúca aktuálna správa od probačného úradníka, ktorú žiada súd doplniť. Rozhodnúť by sa malo už o pár dní.

Na súd prišiel vypovedať aj priamy svedok vraždy, Tibor. Rozhovoril sa o tom, ako boli s Tomášom v krčme na pive, keď si po muža prišla Lucia a začali sa hádať. Ona chcela, aby šiel domov, on odmietal. Nakoniec sa však podvolil, doma však hádka pokračovala. „Ona mu vyčítala, že pije, že dlho nemali sex. Ešte niečo mu povedala, on sa vytočil a začal ju mlátiť päsťami. Do toho som už zakročil,“ povedal Tibor. Podľa neho Tomáš Luciu udrel asi päťkrát až spadla zo stoličky. Tomáš začal biť aj Tibora, ten spadol na zem a už sa len bránil, keď zrazu útok prestal.

Potom uvidel, že nad zakrvaveným Tomášom stojí Lucia s nožom v ruke. Obaja sa mu po čine snažili pomôcť, ale všetko bolo márne. Tibor, ktorý bol v podmienke vzápätí spanikáril, pretože sa bál ísť do väzenia. Nechcel privolať záchranku a chcel z bytu ujsť. Lucia však zamkla dvere a nepustila ho.
Záchranku napokon privolala Lucia. Na súde odznel aj jej telefonát na linku 112. „Pichla som trošku manžela,“ hovorila Lucia. „Ako trošku?“ spýtal sa operátor. „No, trošku dosť,“ odpovedala Lucia. „A kde je nožík?“ spýtal sa operátor. „Mimo.“ „A ako je na tom?“ „No, zle. Má vypité a vyzerá, že spí. Teraz ako keby dýchal a teraz ako keby nie,“ opísala Lucia Tomášov stav s tým, že nevie do akej hĺbky ho pichla.


Výpoveď Tibora sa zhoduje s výpoveďou Lucie. Tá vravela, že keď sa Tomáš nevracal z krčmy domov, vybrala sa pre neho. Cestou domov však poprosila Tibora, by šiel s nimi, pretože videla, že Tomáš je na ňu nahnevaný a bála sa, že ju zbije. Podľa jej výpovede aj podľa obhajoby, bola Lucia dlhodobo týraná, manžel ju neraz v opitosti surovo zmlátil.

V byte Lucie a Tomáša však došlo medzi manželmi k škriepke kvôli alkoholu, ktorému Tomáš po víkendoch holdoval. Výčitky zo strany manželky neznášal Tomáš dobre a ženu napadol. Tej sa zastal kamarát Tibor a chlapi sa začali biť. Keď Lucia videla, že Tibor leží na zemi a nehýbe sa, zobrala nôž a manžela bodla jediný raz do srdca. Rana bola smrteľná.

Bola to sekunda. Ja si už len pamätám, ako mu išla krv,“ vypovedala pred súdom Lucia. Tá hneď po čine volala záchranku a manžela sa snažila priviesť k životu, ale nemala šancu. Hneď po čine ju zadržali policajti, vo väzbe však dlho nepobudla. Aj pre dlhodobé týranie zo strany manžela bola stíhaná na slobode a na súdy chodila pravidelne.
Prečítajte si viac: