VIDEO: Z oslavy rovno za volant a na diaľnicu. Pozornému oku dopravných policajtov však podgurážený vodič neunikol


Foto: VIDEO: Z oslavy rovno za volant a na diaľnicu. Pozornému oku dopravných policajtov však podgurážený vodič neunikol
Galéria: 6 fotiek
Foto: Polícia SR-Trenčiansky kraj

Vodič luxusného auta si poriadne zavaril, mal nielen ťažkú nohu ale aj nafúkal. „Diaľniční policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru na diaľnici D1 v smere na Žilinu zastavili vodiča BMW X6, ktorý porušil maximálnu povolenú rýchlosť jazdy o 30 km/h,“ informovala polícia na svojich stránkach.

To nebolo ani zďaleka všetko. „Po zastavení podrobili policajti 39 ročného muža dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom 0,39 mg/l, čo je v prepočte 0,81 promile alkoholu,“ doplnila polícia.

Ako výhovorku povedal vodič mužom zákona, že išiel z oslavy svojho švagra. Sypanie si popola na hlavu mu však veľmi nepomohlo. Ako polícia zdôraznila vysoká rýchlosť a alkohol za volantom nie je dobrá kombinácia a muž prišiel nielen o “vodičák”, ale policajti mu oznámili, že svoje nezodpovedné konanie bude môcť vysvetliť v správnom konaní, kde mu hrozí zákaz činnosti a tiež pokuta do 800 eur.Prečítajte si viac: