VIDEO: Transvestita Kim opäť na súde vyvádzal. Žiadal prepustenie na kauciu


Foto: VIDEO: Transvestita Kim opäť na súde vyvádzal. Žiadal prepustenie na kauciu
Galéria: 8 fotiek
Foto: Marián Michalko

Kim, ktorý o sebe tvrdí, že je žena, sa postavil opäť pred súd. Transvestita je obžalovaný z pokusu vraždy a krádeže. Krajský súd v Trenčíne mal rozhodnúť v prípade odvolania sa proti rozsudku Okresného súdu v Trenčíne, ktorý naparil Kimovi za pokus vraždy 17-ročného dievčaťa 19 rokov natvrdo. Nakoniec však pojednávanie odročili.

Dôvodom bol fakt, že poškodená a ani právny zástupca poškodenej strany ako aj zdravotná poisťovňa neboli upovedomení v zákonnej lehote o začatí pojednávania. Obžalovaný Kim sa tak opäť postaví pred sudcu v októbri. To sa Kimovi ale nepáčilo. Aj keď s tým pôvodne súhlasil, po vyhlásení sudcu, že prípad sa odročuje na október sa začal so sudcom škriepiť. „Nesúhlasím s tým, aby sa to odročilo. Dajte mi náramok, ja chcem byť prepustený na kauciu,“ žiadal Kim.


V lete tohto roku Kim, ktorý sa oficiálne volá Anton Baláž vyfasoval od prvostupňového Okresného súdu v Trenčíne 19 rokov natvrdo za to, že takmer zabil 17-ročné dievča. Mladé dievča napadol len preto, lebo mu pripomínalo niekoho, koho nenávidí. Bodol ju trikrát nožom. Útočiť prestal až potom, ako sa v tele dievčaťa zalomila čepeľ noža a zostala zabodnutá len kúsok od srdca. Už v minulosti mal pritom Kim veľké problémy so zákonom.

Podľa znalca z odboru psychológia a psychiatria trpí obžalovaný schizoafektívnou poruchou, poruchou osobnosti a tiež pohlavnej identity, o čom niet pochybnosti. V minulosti sa dokonca v Čechách podrobil zmene pohlavia z muža na ženu, čo však kvôli svojej konfliktnej povahe nedokončil.Prečítajte si viac: