FOTO: Trenčianski policajti uverejnili správu o svojej akcii. Takto na to zareagovali ľudia


FOTO: Trenčianski policajti uverejnili správu o svojej akcii. Takto na to zareagovali ľudia
Galéria: 7 fotiek
Foto: Polícia SR-Trenčiansky kraj

Aj prvý školský mesiac bude možné na cestách možné stretnúť policajné hliadky, ktoré ale nebudú dohliadať iba nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, ale zodpovedných vodičov budú aj odmeňovať. „Ešte počas mesiaca september a október pokračuje akcia ,,Buď rozumný”, v rámci ktorej odmeníme zodpovedných vodičov nealko nápojom,“ upresnili trenčianski policajti na svojich stránkach s tým, že jedinou podmienku je vykonať dychovú skúšku na alkohol s negatívnym výsledkom.

Reakcie ľudí nenechali na seba dlho čakať. Krátko po tom, ako polícia uverejnila príspevok na sociálnej sieti, sa jeden z komentujúcich úsmevne spýtal, či by polícia nemohla zverejniť aj čas a miesto kde budú.


V nepravidelných intervaloch dopravní policajti z Trenčína takýmto spôsobom kontrolovali vodičov aj nedávno. Jedna z posledných akcií zameraných na dodržiavanie maximálne povolenej rýchlosti ako aj na dodržiavanie ostatných ustanovení zákona o cestnej premávke sa uskutočnila začiatkom augusta v obci Drietoma. Zodpovední vodiči boli v rámci akcie „Buď rozumný“ odmenení za to, že ich dychová skúška skončila s negatívnym výsledkom, nealko nápojom.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: