Víkendová streľba v Čachticiach. V prípade tragédie padlo obvinenie


Foto: Víkendová streľba v Čachticiach. V prípade tragédie padlo obvinenie Foto: Polícia SR-Trenčiansky kraj

V prípade víkendovej streľby v Čachticiach, pri ktorej vyhasol život nič netušiacej Lucie padlo obvinenie. „Vo veci tragického zasiahnutia ženy projektilom zo zbrane v Čachticiach bolo vznesené obvinenie. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru  v Trenčíne obvinil 48 ročného muža z prečinu Usmrtenie,“ uviedla polícia na svojich stránkach s tým, že v predmetnom vyšetrovaní naďalej prebiehajú procesné úkony.

Koniec víkendu poznamenala v obci Čachtice neďaleko Nového Mesta nad Váhom nepredstaviteľná tragédia. Podľa našich informácií sa mal 48-ročný muž v byte svojich rodičov pokúšať vytiahnuť zaseknutý náboj v dlhej guľovej zbrani. Počas manipulácie so zbraňou sa však ozval výstrel. Strela zasiahla nič netušiacu 30-ročnú Luciu, matku 3 ročnej dcérky, v niekoľko desiatok metrov vzdialenej bytovke.

„Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno oproti v bytovom dome,“ upresnila polícia na druhý deň po tragédii. Ako polícia ďalej uviedla, projektil zasiahol 30 – ročnú ženu stojacu pri kuchynskom okne do hrudníka, na základe čoho utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.

Prečítajte si viac: