Trenčania môžu využívať parkovisko pri Južanke. Koľko to bude v novom režime stáť?


Foto: Trenčania môžu využívať parkovisko pri Južanke. Koľko to bude v novom režime stáť?

Rozšírené parkovisko pred obchodným centrom Južanka na sídlisku Juh v Trenčíne je od utorka 19. septembra 2023 v novom režime k dispozícii verejnosti. Vedenie mesta o tom informovalo na svojom oficiálnom webe.

Podľa zmenených pravidiel bude státie pred obchodným domom spoplatnené každý deň vrátane víkendov a sviatkov od 8:00 hod. do 18:00 hod. Netýka sa to však prvých dvoch hodín od vjazdu, ktoré ostanú bezplatné. Cena parkovného je 1 euro za každú začatú hodinu. 

Prístup do areálu je možný cez dva vjazdy s rampami, jeden zo Západnej ulice a druhý z Vansovej ulice. Vedľa oboch sa nachádzajú aj výjazdy, tretí východ pre autá je umiestnený smerom k Západnej ulici a bližšie k vstupu do Južanky. 


Vodičovi bude pri príjazde vydaný parkovací lístok, ktorý je potrebné uhradiť v automatickej pokladni. Ak však parkoval menej než 120 minút, nie je potrebné ísť k pokladni a rampa sa pri výjazde automaticky otvorí. Platba za viac než dvojhodinové státie je možná v hotovosti alebo kartou a do 15 minút po úhrade je potrebné aj s vozidlom opustiť areál. V prípade starty parkovacieho lístka hrozí poplatok vo výške 30 eur. 

Mesto Trenčín zároveň informuje, že plochu na státie prevádzkuje Trenčianska parkovacia spoločnosť, a. s., pričom tu neplatia parkovacie karty vydané mestom Trenčín.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: