Šesťkrát súdne trestaný muž si poriadne zavaril. Na mol opitý mal napadnúť svoju družku


Foto: Šesťkrát súdne trestaný muž si poriadne zavaril. Na mol opitý mal napadnúť svoju družku Foto: Marián Michalko

Polícia v Trenčíne vyšetruje prípad napadnutia ženy jej druhom. „Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že páchateľ pod vplyvom alkoholu po predchádzajúcej hádke v byte napadol svoju družku. Do jednej ruky chytil kuchynský nôž a do druhej tĺčik na mäso. Ženu začal naháňať, pričom po nej kričal vulgarizmy a vyhrážal sa jej zabitím,“ informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.  

Podľa polície nezostalo len pri hádke a vyhrážkach, ale muž mal ženu 5 krát udrieť tĺčikom na mäso po hlave. „Poškodenej sa našťastie podarilo z bytu utiecť pred bytovku. Páchateľ ju však aj vonku prenasledoval a vyhrážal sa jej smrťou,“ doplnila polícia s tým, že pri útoku našťastie neboli vystrašenej žene spôsobené také zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie.  

Alkoholom potužený a agresívny muž skončil v rukách polície. “Bola s ním vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 3,60 promile alkoholu. Následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia,“ pokračovala K. Kuzmová a dodala, že mužovi bolo vznesené obvinenie pre prečin Nebezpečné vyhrážanie a bol spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby.  

Obvinený muž, ktorý bol už v minulosti 6 krát súdne trestaný prevažne za majetkovú trestnú činnosť, krátko pred tým, ako predstúpil pred sudcu, povedal, že nič také sa nestalo. „Nie je to pravda, neviem kde zobrali ten tĺčik na mäso, Nič také sa nestalo. Neviem prečo to robí ale neurobil som nič zlé,“ obhajoval sa muž, ktorému v prípade v prípade dokázania viny, hrozí že strávi až 6 rokov za mrežami.  

Prečítajte si viac: