AKTUALIZOVANÉ: Tragédia v Čachticiach. Výstrel pripravil o život nič netušiacu mamu trojročnej dcérky


Foto: AKTUALIZOVANÉ: Tragédia v Čachticiach. Výstrel pripravil o život nič netušiacu mamu trojročnej dcérky Foto: Polícia SR-Trenčiansky kraj

Koniec víkendu poznamenala v obci Čachtice neďaleko Nového Mesta nad Váhom nepredstaviteľná tragédia. Podľa našich informácií sa mal 48-ročný muž v byte svojich rodičov pokúšať vytiahnuť zaseknutý náboj v dlhej guľovej zbrani. Počas manipulácie so zbraňou sa však ozval výstrel. Strela zasiahla nič netušiacu 30-ročnú Luciu, matku 3 ročnej dcérky, v niekoľko desiatok metrov vzdialenej bytovke.


„Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno oproti v bytovom dome,“ upresnila polícia na svojich stránkach. Ako polícia ďalej uviedla, projektil zasiahol 30 – ročnú ženu stojacu pri kuchynskom okne do hrudníka, na základe čoho utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.

Polícia na mieste zadržala podozrivú osobu, s ktorou sú momentálne vykonávané procesné úkony. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Nové Mesto nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci prečinu Usmrtenie,“ uzavrela polícia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu