FOTO: Mesto Dubnica nad Váhom oslavuje 830. výročie prvej písomnej zmienky


FOTO: Mesto Dubnica nad Váhom oslavuje 830. výročie prvej písomnej zmienky
Galéria: 12 fotiek
Foto: Facebook/ Mesto Dubnica nad Váhom

Obyvatelia Dubnice nad Váhom si v piatok 15. a v sobotu 16. septembra 2023 pripomenuli významné 830. výročie najstaršej zachovanej písomnej zmienky. Mesto si pri tejto príležitosti pripravilo bohatý program, v ktorom nechýbali koncerty populárnych interpretov, dobové prehliadky či barokové divadlo.

Oslavy začali v piatok večer na nádvorí Dubnického kaštieľa. Návštevníci si tu mohli pozrieť hneď dve barokové opery za sebou v podaní členov českého súboru Musica Florea. Slávnostný program pokračoval v sobotu od 11:00 hod. v priľahlom Parku Jána Baltazára Magina.

Po otvorení výstavy vytvorenej pri príležitosti výročia nasledovala dobová prehliadka Odievanie v novovekom Uhorsku, ktorej súčasťou bol aj šerm a tanec. O 13:00 hod. sa po meste prešiel sprievod vozidiel miestneho Dobrovoľného hasičského zboru a všetci účastníci sa presunuli na zrekonštruované Námestie Matice slovenskej, kde sa konala hlavná ceremónia.

Po koncerte dychového orchestra z Novej Dubnice prebehlo vyhlásenie víťazov literárnej súťaže Dubnica mojimi očami. O zábavu sa postarali populárni interpreti ako Paci pac, Peter Nagy a Indigo a Dara Rolins. Súčasťou večera bolo aj otvorenie výstavy Minulosť je dnes a ocenenie najúspešnejšieho návrhu v súťaži o novú podobu vstupného monumentu mesta.  
Prečítajte si viac: