VIDEO: Cesta v okrese Partizánske bude kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii sprejazdnená až v apríli 2024


Foto: VIDEO: Cesta v okrese Partizánske bude kvôli prebiehajúcej rekonštrukcii sprejazdnená až v apríli 2024 Foto: Google maps

Cesta druhej triedy číslo 511 medzi obcami Veľké Uherce a Skýcov je od apríla 2023 dlhodobo uzavretá. Prebieha tu totiž rekonštrukcia, ktorej dokončenie možno očakávať najskôr v apríli 2024. 

Dotknutá komunikácia prepája okresy Partizánske a Zlaté Moravce, okrem toho umožňuje napojenie na cestu prvej triedy do Prievidze, a nepriamo aj na rýchlostné cesty R1 a R2. Cieľom prebiehajúceho projektu je najmä zlepšiť kvalitu dlhodobo zanedbanej vozovky, a zároveň ju sprístupniť pre verejnú osobnú dopravu.

Po realizácii bude cesta predstavovať kvalitnejšie spojenie vidieckych a odľahlých oblastí a občanom zaručí lepší prístup k službám ako je vzdelanie, kultúra či zdravotná starostlivosť. Dosiahne sa tým aj väčšia plynulosť premávky, odstránia sa nehodové úseky a zvýši sa bezpečnosť cyklistov.

Realizácia náročnej opravy 12 kilometrov dlhého úseku bola rozdelená do štyroch etáp, pričom dokončené boli zatiaľ len prvé dve. Podľa trenčianskej župy by mala celková výška nákladov dosiahnuť okolo 16 miliónov. eur. Časť z toho je financovaná z eurofondov, konkrétne z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu. Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu