FOTO: V Trenčíne vás čaká trojdňový program plný zábavy, šancu dostanú nové hudobné talenty


FOTO: V Trenčíne vás čaká trojdňový program plný zábavy, šancu dostanú nové hudobné talenty
Galéria: 3 fotky
Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Od štvrtka 14. septembra do soboty 16. septembra bude znieť v Parku Milana Rastislava Štefánika v Trenčíne pestrá zmes hudobných štýlov od gitaroviek cez elektronické projekty až po tvrdšie žánre. Čakajú vás diskusie, súťaže o lístky na festivaly, Slam poetry a mnoho iných aktivít.

Garáž je najmenším pódiom festivalu Pohoda, ktorá symbolizuje začiatky kapiel. Už tretí rok v rámci projektu Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026 sa Garáž mení na kultúrny priestor s vlastným programom.

Pozývame nielen verejnosť, ale aj profesionálov a profesionálky z oblasti hudby – z vydavateľstiev, festivalov, klubov, agentúr a médií. Kapely sa teda určite budú chcieť ukázať,“ vysvetlil Patrik Kubizna, ktorý už tretí rok tento projekt koordinuje.

Odborná porota vybrala 19 kapiel, ktoré sa publiku ukážu od 14. do 16. septembra na takzvanom showcase podujatí.Diskusie, filmy, súťaže

Okrem koncertov sa návštevníci môžu tešiť aj na Slam poetry, premietanie filmov s témou hudobného priemyslu, alternatívne hudobné nástroje, tanečné zoskupenie Teleso či na súťaže o vstupenky na festivaly Pohoda, Grape a Sharpe. 

Diskutovať sa bude o rôznych témach, ktoré sú úzko späté s hudobným priemyslom. O začiatkoch legendárnych kapiel prídu porozprávať Ľuboš Dzúrik z CHVM, Braňo Jóbus z Vrbovských víťazov a Peter Kohout z Bez ladu a skladu.

Nebude chýbať ani téma nového Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda. Jeho manažér Juraj Benda príde porozprávať, aké nové príležitosti prináša Hviezda pre hudbu a kreatívny priemysel,“ uviedlo mesto na svojom oficiálnom webe. Neváhajte preto podporiť mladé talenty, príďte sa zabaviť a oddýchnuť si.


Miesto: Park Milana Rastislava Štefánika
Dátum: 14.09.2023 - 15:15    16.09.2023 - 19:00

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu