VIDEO: Trest pre mladého recidivistu za smrť o 17-rokov staršej ženy. Krajský súd s ním nemal zľutovanie


Foto: VIDEO: Trest pre mladého recidivistu za smrť o 17-rokov staršej ženy. Krajský súd s ním nemal zľutovanie Foto: Marián Michalko

Krajský súd v Trenčíne nemal zľutovanie s 28-ročným recidivistom Matejom, ktorý vlani zavraždil v obci Plevník-Drienové o 17 rokov staršiu Angeliku. Kým prvostupňový súd mu vymeral 17 rokov, odvolací mu trest zvýšil ešte o 3 roky, teda na 20 rokov. 

Angelika bola priateľka Matejovho suseda. Podľa miestnych šlo o bezdomovkyňu, ktorá sa do Plevníka prisťahovala. V osudný deň Matej, Angelika a tretí muž v dome priateľa Angeliky popíjali a ich pitka sa zvrhla na vraždu. Podľa obžaloby Matej Angeliku zaškrtil, zlomil jej nos a ešte aj na nej vykonal sexuálne násilie. 


Podľa prokurátora Matej ženu škrtil minimálne 3, maximálne až 9 minút a keď sa bránila, kričala a odtláčala ho od seba, s násilím neprestal. Matej sa na súde hájil tým, že nemal v úmysle vraždiť, ale pri sexuálnych praktikách sa prestal ovládať. „Je mi ľúto, čo sa stalo, ale už sa to nedá vrátiť,“ povedal pred odvolacím súdom. 

Matej však už v minulosti páchal trestnú činnosť, bol dvakrát súdne trestaný, okrem iného aj pre nebezpečné vyhrážanie a len krátko pred vraždou ho prepustili z väzenia. V čase vraždy bol ešte v podmienke. „Nejedná sa o prvopáchateľa, ktorý by sa nejakým nedopatrením dopustil trestnej činnosti. Naopak, ide o páchateľa s trestnou minulosťou,“ povedal sudca odvolacieho krajského súdu.

Prečítajte si viac: