Policajti v Púchove a Považskej Bystrici si posvietili na miestnu mládež, odhalili aj jeden trestný čin


Foto: Policajti v Púchove a Považskej Bystrici si posvietili na miestnu mládež, odhalili aj jeden trestný čin Foto: Facebook/Polícia SR – Trenčiansky kraj

Príslušníci obvodných oddelení poriadkovej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Považskej Bystrici a Púchove vyrazili so psovodmi a služobnými psami do ulíc v rámci akcie Mládež. Tá má slúžiť hlavne na predchádzanie rizikového správania mladistvých a odhaľovanie prípadnej trestnej činnosti.

Policajti vykonali celkovo 45 dychových skúšok u neplnoletých osôb. „V dvoch prípadoch skončila s pozitívnym výsledkom, a to 0,60 a 0,54 promile alkoholu,“ informovali trenčianski krajskí policajti v príspevku na sociálnej sieti.

Celkovo bolo vďaka akcii odhalených osem priestupkov a jeden trestný čin – neoprávnené užívanie cudzieho motorového vozidla.

V Púchove hliadka zastavila 17-ročného mladistvého, ktorý sám šoféroval automobil, aj keď podľa zákona by mal jazdiť len v prítomnosti osoby, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B minimálne 10 rokov. Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: