Otrasný prípad týrania psíka v ilavskom okrese. Po úderoch sekerou úbohé zviera uhynulo


Foto: Otrasný prípad týrania psíka v ilavskom okrese. Po úderoch sekerou úbohé zviera uhynulo Foto: ilustračné foto Marián Michalko

Sudca Okresného súdu v Trenčíne vydal trestný rozkaz, ktorým 62-ročného muža z obce v okrese Ilava uznal za vinného zo spáchania prečinu týrania zvierat. Informoval o tom hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus.

„Podľa trestného rozkazu, ktorý nie je právoplatný, obvinený muž na dvore rodinného domu udrel trikrát motykou a trikrát sekerou do oblasti hlavy psa, kríženca vo veku 1,5 roka, čím mu spôsobil trieštivé zlomeniny lebečných kostí, devastačné poranenie mozgu, masívne krvácanie do lebečnej dutiny, následkom čoho zviera uhynulo,“ ozrejmil R. Tarabus.


Ako hovorca trenčianskych súdov ďalej doplnil, sudca obvinenému uložil trest odňatia slobody vo výmere 12 mesiacov s podmienečným odkladom výkonu tohto trestu na skúšobnú dobu 24 mesiacov. „Obvinenému zároveň uložil trest prepadnutia motyky a sekery a ochranné protialkoholické ambulantné liečenie,“ uzavrel R. Tarabus s tým, že proti trestnému rozkazu môže prokurátor aj obvinený podať odpor. V takom prípade by sudca nariadil hlavné pojednávanie.

Prečítajte si viac: