VIDEO: V Prievidzi padol rekord. Matúš vyskočil z lietadla neuveriteľných 86-krát, trvalo mu to 11 hodín


Foto: VIDEO: V Prievidzi padol rekord. Matúš vyskočil z lietadla neuveriteľných 86-krát, trvalo mu to 11 hodín Foto: zoskok.sk

V posledný augustový deň sa na prievidzskom letisku konalo športové parašutistické podujatie s názvom 86x, ktorého cieľom bolo ustanoviť nový rekord v počte zoskokov padákom za jeden deň. Tento cieľ dosiahol vo štvrtok 31. augusta 2023 Matúš Florián, keď vyskočil z lietadla 86-krát za sebou. Trvalo mu to 11 hodín. 

Držiteľ nového slovenského rekordu skákal z výšky približne 850 metrov za pomoci lietadiel Cessna 206 a Cessna 172. K dispozícii mal šesť padákov, troch baličov, troch pilotov a niekoľko asistentov.

Podľa stránky usporiadateľa je nový rekordman predovšetkým veľký dobrák a nadšenec pre parašutizmus. V živote sa realizuje ako kameraman, športovec, inštruktor a tandemový pilot. Zaujímavosťou je, že ako bývalý reprezentant v cestnej cyklistike pôsobil v tíme Petra Sagana. Parašutizmu sa začal venovať v roku 2020, už pred pokorením rekordu z lietadla vyskočil 730-krát.


Adrenalínové podujatie na letisku spoločne zorganizovali zoskok.sk, Lema group s. r. o., Aeroklub Prievidza a Aeroklub Martin.  Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu