FOTO: Dubničania protestujú proti zmene vstupného monumentu, primátor zahájil nové hlasovanie


FOTO: Dubničania protestujú proti zmene vstupného monumentu, primátor zahájil nové hlasovanie
Galéria: 4 fotky
Foto: dubnica.eu

Obyvatelia Dubnice nad Váhom majú v týchto dňoch okrem nadchádzajúcich parlamentných volieb ďalšiu dilemu – rozhoduje sa totiž o výmene pútača, ktorý dlhé roky vítal cestujúcich prichádzajúcich do mesta. Nápad sa však stretol s nesúhlasom niektorých Dubničanov, pričom nateraz nie je jasné, či sa monument bude vôbec meniť.

Vedenie mesta sa od začiatku snaží zapojiť do výberu verejnosť, pričom v priebehu leta spustilo online hlasovanie, v ktorom si obyvatelia mohli vybrať medzi tromi alternatívami. Realizáciu nového pútača prisľúbila uhradiť súkromná firma, ktorá okrem toho udelí autorovi víťazného návrhu odmenu vo výške tisíc eur.

Najväčšiu popularitu medzi tromi vizuálmi získal ten od Lukáša Porubčana, nakoniec však nie je isté, či sa výmena bude naozaj realizovať. Podľa informácií na oficiálnej stránke mesta sa objavilo mnoho nesúhlasných názorov tých, pre ktorých pôvodný monument predstavuje nostalgické memento. „Chcem ubezpečiť každého, že mať iný názor je úplne v poriadku. Slušne vyjadrenými názormi sme sa vždy zaoberali a budeme to tak robiť aj naďalej,“ povedal na margo negatívnych komentárov primátor Peter Wolf.


Vedenie Dubnice nad Váhom sa rozhodlo vyjsť im v ústrety otvorením druhého kola hlasovania. To beží od 30. augusta do 13. septembra 2023 a rozhodne sa v ňom medzi víťazným novým návrhom a ponechaním pôvodného originálu z druhej polovice 20. storočia. „Hlasovať môžu obyvatelia mesta, pričom každý hlas bude potrebné verifikovať SMS kódom. Takýmto spôsobom chceme vyjsť v ústrety všetkým Dubničanom, ktorým záleží na výzore nášho mesta rovnako ako nám,“ upresnila viceprimátorka Andrea Blajsková.

Lukáš Porubčan, autor víťazného dizajnu, nepríde o svoj honorár bez ohľadu na to, či sa nakoniec bude realizovať. Podľa primátora platí, že súťaž vyhral. „Odmena mu bude udelená aj napriek všetkým skutočnostiam, pretože si myslíme, že si ju zaslúži,“ vysvetlil Peter Wolf. 

Vyjadriť svoj názor na konečnú podobu uvítacieho symbolu Dubnice nad Váhom môžete po kliknutí na tento odkaz. 
Prečítajte si viac: