Galéria: 6 fotiek

Minulú sobotu 12. augusta sa konal Rajecký maratón, ktorý patrí v počte účastníkov medzi tretí najväčší na Slovensku. Rajeckého maratónu sa okrem Zdena Cháru zúčastnil aj nadpráporčík Miroslav Ilavský z Obvodného oddelenia v Dubnici nad Váhom.

Miroslav sa maratónu nielen zúčastnil, ale podarilo sa mu získať prvé miesto. Trať so vzdialenosťou 42,2 kilometrov z Rajca do Čičmian a späť  s 220 metrovým prevýšením zvládol za rekordný čas 2:33:49. Za posledných šesť rokov je to najrýchlejší čas víťaza.

Zo štyroch odbehnutých maratónov si z troch odniesol zlatú medailu,“ opisujú úspech svojho kolegu trenčianski policajti v príspevku na sociálnej sieti. Prvé miesto získal tiež na Záhoráckom maratóne (10. júna) a Podvihorlatskom maratóne (1. mája).

Na konci augusta ho čakajú Majstrovstvá Európy (ME) policajtov v Prahe, kde pobeží 5000 metrov a potom sa bude pripravovať na najväčší Medzinárodný maratón mieru v Košiciach.