- 18. august 2023 o 07:26
Centrum Partizánskeho čaká niekoľko mesiacov dopravných obmedzení, stavia sa tu kruhový objazd
V stredu 16. augusta 2023 sa začala realizovať výstavba kruhovej križovatky na Ulici generála Svobodu v Partizánskom. Stavebné práce budú prebiehať v štyroch etapách a potrvajú niekoľko mesiacov. O priebehu prác informoval primátor mesta Partizánske Jozef Božik v príspevku na sociálnej sieti.
Keďže ide o komplikovanejšiu rekonštrukciu, vyžiada si čiastočnú, ale v istých fázach aj úplnú uzáveru cestnej komunikácie. V prvej etape bude uzavretý úsek cesty od križovatky v smere na Luhy a zamedzí sa aj vstupu k bytovému domu číslo 828 z Ulice generála Svobodu. Cesta ostane prejazdná v úseku od železničného priecestia do centra Partizánskeho, pričom doprava tu bude vedená obojsmerne.
Cesta od križovatky v smere na Luhy bude uzavretá aj v druhej etape prác, cesta od železničného priecestia ostane prejazdná v smere do mesta. Prvé dve fázy výstavby by mali trvať približne dva mesiace.
V rámci tretej fázy výstavby dôjde k úplnej uzávierke komunikácie medzi železničným priecestím a križovatkou. Premávka v smere z Ulice generála Svobodu na ulicu Veľká okružná bude striedavo riadená svetelnou signalizáciou v jednom jazdnom pruhu. Zároveň bude sprístupnený príjazd k bytovke číslo 828, nie však výjazd od bytového domu. Táto etapa potrvá približne tri týždne.
Počas štvrtej etapy stavebných prác má byť cesta úplne uzavretá zo všetkých troch smerov. Nepriechodný bude aj vstup do mesta od železničného priecestia. Štvrtá a posledná fáza výstavby potrvá v závislosti od počasia približne dva dni.
Minútky zo Slovenska
- 11:00 Kaliňák prijal výzvu študentov na diskusiu: V Žiline bude čeliť otázkam maturantov
- 11:00 Slováci vo veľkom diskutujú o texte notorickej ľudovej pesničky, každý pozná tú svoju verziu, poznáte však jej záver?
- 11:00 Prešovčania prezradili svoje obľúbené miesta. Vyhráva príroda či mesto?
- 11:00 Šéfa cudzineckej polície v Košiciach odviedli z práce policajti, ide o podozrenie zo zneužívania právomoci
- 11:00 Doprava v Piešťanoch sa skomplikuje. Kľúčové križovatky uzavrú, mesto vydalo varovanie aj pre futbalových fanúšikov
- 10:31 V Lučenci zmietlo auto chodkyňu prechádzajúcu cez zebru, vrtuľník ju previezol do nemocnice s ťažkými zraneniami
- 10:00 Najprestížnejšia ratingová agentúra neverí Kamenického konsolidácii. Rating Slovenska je najnižší za posledných 12 rokov
- 10:00 Chceš 4-tisíc eur? Stačí sa stať šoférom MHD v Bratislave. Dopravný podnik ponúka aj ďalšie benefity
- 10:00 Polícia pátra po 16-ročnej Šanel: Zo zariadenia odišla na neznáme miesto a neozvala sa, verejnosť žiadajú o pomoc
- 10:00 VIDEO: Konflikt o športovú halu v Martine sa vyostruje- Džudisti a boxeri si vymieňajú obvinenia, padli aj žaloby
- 10:00 Motoristický sviatok na východe: Rally Moldava otestujú tých najlepších pretekárov, cesty sa cez víkend uzavrú
- 09:25 Klokočina, Zobor či centrum? Nitrania sa nevedia zhodnúť, ktorá časť mesta je najlepšia na život, tieto chválili najviac
- 09:15 Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 09:05 Veterinári varujú pred novým neželaným hosťom vo vysokých nadmorských výškach, na túry si pribaľte aj repelent
- 09:00 Časť kontrolórov parkovania v Bratislave môžu čoskoro nahradiť skenovacie autá