Stredná zdravotnícka škola v Trenčíne oslavuje 70. výročie, pri tejto príležitosti získa čestné meno


Foto: Stredná zdravotnícka škola v Trenčíne oslavuje 70. výročie, pri tejto príležitosti získa čestné meno
Galéria: 5 fotiek
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Už dnes, teda 7. decembra, sa o 14:00 uskutoční vo výstavisku Expo Center a.s., Trenčín slávnostná akadémia pri príležitosti 70. výročia založenia Strednej zdravotníckej školy v Trenčíne. Jedným z míľnikov školy je zmena sídla. V školskom roku 2016/2017 sa škola totoiž presťahovala do nových a modernejších priestorov. Tieto plne zodpovedajú vyučovacím potrebám študentov zdravotníckej školy. Presťahovanie do lepších priestorov hradil zo svojho rozpočtu Trenčiansky samosprávny kraj. 

Pri vzácnej príležitosti akou je 70-te výročie založenia školy, si Stredná zdravotnícka škola odnesie zo slávnostnej akadémie unikátny darček - bude jej udelený čestný názov školy.Po novom ponesie škola v miestnej časti Trenčína v Zlatovciach meno najdlhšie pôsobiacej riaditeľky školy, Celestíny Šimurkovej. 

Akadémia sa ponesie aj v duchu odovzdávania zlatých a strieborných brošní za rozvoj zdravotníctva. Vybraným zamestnancom školy udelí župan Jaroslav Baška ďakovné listy za skvelú a obetavú prácu v prospech školy a študentov. 

Pri príležitosti 70. výročia založenia školy si SZŠ vo svojich priestoroch v rámci odbornej konferencie pripravila v piatok 8. decembra 2017 množstvo zaujímavých prednášok.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj