- 18. júl 2023 o 11:45
Mestskí policajti stopli prípravu „chutnej delikatesy“ v chránenej oblasti, ratovali auto bez vodiča aj srnku
Jeden z najrušnejších týždňov majú za sebou trenčianski mestskí policajti. V období od 3. do 16. júla 2023 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín celkom 1017 udalostí. Informovalo o tom hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová. Hliadka zasahovala v pondelok 10. júla krátko po ôsmej hodine večer aj v chránenej oblasti Lužný les.
„Podľa nahlásenia na linku 159 tam mala byť skupina osôb. Z miesta bolo vidno stúpať dym, ako keby dochádzalo k vypaľovaniu káblov. Policajná hliadka na mieste udalosti našla horiaci oheň a pri ňom muža, ktorý jej povedal, že si chcel opiecť špekáčiky," prezradila E. Ságová s tým, že hliadka muža poučila o tom, že sa nachádza v chránenej oblasti Lužný les kde je podľa platného Všeobecne záväzného nariadenia mesta zakázané zakladať oheň. Ten musel muž okamžite uhasiť.
O dva dni neskôr na Východnej ulici spozorovala hliadka mestskej polície v stredu asi hodinu po poludní netypicky odstavené motorové vozidlo, ďaleko od krajnice, mierne šikmo a v protismere.
„Policajti kontaktovali a privolali vodičku, ktorá nevedela vysvetliť, ako sa tam auto dostalo, lebo ho zaparkovala na náprotivnej strane cesty. Okoloidúci muži uviedli, že vozidlo sa samovoľne pohlo z parkovacieho miesta do stredu cesty a zotrvačnosťou prešlo až do protismeru,“ opísala hovorkyňa mesta kurióznu situáciu.
Zasahujúci mestskí policajti podložili pod zadné koleso kameň, aby nezacúvalo späť do stredu cesty a vodička bola hliadkou poučená o povinnostiach vodiča týkajúcich sa zabezpečenia vozidla voči samovoľnému pohybu.
Ako hovorkyňa mesta ďalej doplnila, obyvateľ Slnečného námestia nahlásil v piatok 14. júla popoludní na linku 159, že má vo svojej záhrade zranenú srnku. „Policajti na mieste zistili, že srnka nevie sama zo záhrady odísť a zavolali poľovníka z Poľovného združenia Soblahov, ktorý srnku zobral a vypustil do lesa,“ uzavrela E. Ságová.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 25.04. Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 25.04. FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 25.04. Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 25.04. Patrika zaujal muž v kostýme čarodejníka. Bystrický Harry Potter je medzi miestnymi dobre známy
- 25.04. VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka
- 25.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše