FOTO: Trenčianski policajti získali nové elektrické a hybridné autá, budujú sa nové nabíjacie stanice


FOTO: Trenčianski policajti získali nové elektrické a hybridné autá, budujú sa nové nabíjacie stanice
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR – Trenčiansky kraj

V Trenčianskom kraji pokračuje výmena vozového parku bezpečnostných zložiek. Na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru dnes 14. júla 2023 dorazili tri nové elektrické vozidlá  značky Škoda Enyaq iV EV v civilnej verzii a ďalších 10 vozidiel značky Toyota RAV 4 Plug-In Hybrid s novým policajným polepom.

Nové autá budú pridelené na základné útvary Policajného zboru v kraji a budú využívané pri priamom výkone služby na ochranu života, zdravia a majetku. „Zároveň výrazne prispejú k ochrane životného prostredia a postupne nahradia zastaraný vozový park,“ vysvetľujú policajti v príspevku na sociálnej sieti. 

Pre potreby Policajného zboru zakúpilo Ministerstvo vnútra celkovo 83 kusov elektrických áut SUV Škoda Enyaq iV 60 Loft. Na základné útvary všetkých ôsmich krajských riaditeľstiev Policajného zboru boli aktuálne pridelené po tri tieto vozidlá. Minister vnútra Ivan Šimko vyjadril poďakovanie tým, ktorí sa podieľali na procese obnovy, a to hlavne pracovníkom na Ministerstve vnútra a koordinátorom v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenska. „Verím, že príslušníkom Policajného zboru nové autá prinesú viac komfortu a bezpečia a budú spoľahlivo slúžiť pri plnení služobných povinností,“ povedal Šimko.

Všetky nové autá značky Škoda Enyaq iV 60 Loft sú plne elektrické a sú vybavené automatickou prevodovkou, batéria im na jedno nabitie umožňuje dojazd približne 375 až 397 kilometrov. Energetickú efektivitu každého vozidla zvyšuje najmä v zimnom období tepelné čerpadlo, ktoré slúži na vykurovanie. 

Spolu s prechodom na ekologickejšie formy dopravy pokračuje rezort vnútra v rozvoji nabíjacej infraštruktúry. Vybudovaných je zatiaľ 182 nabíjacích bodov v 49 lokalitách, do konca novembra 2023 ale plánujú dosiahnuť celkový počet 430 nabíjacích staníc po celom území Slovenska.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: