Keď sa zima spýta čo si robil v lete, v Trenčíne odpovedia, že hľadali vianočný strom


Foto: Keď sa zima spýta čo si robil v lete, v Trenčíne odpovedia, že hľadali vianočný strom Foto: ilustračné foto archív mesto Trenčín

Napriek tomu, že to znie neuveriteľne, mesto Trenčín uverejnilo na svojich stránkach netradičnú výzvu. „Hľadáme vianočný strom pre Trenčín,“ uviedlo mesto s tým, že aj keď to možno znie v tomto horúcom letnom čase zvláštne, musia už myslieť aj na záverečné, sviatočné obdobie roka, počas ktorého chcú mať na Mierovom námestí opäť krásny vianočný strom.

„Ak teda máte možnosť darovať strom, vhodný na umiestnenie v centre mesta počas predvianočného a vianočného času, prosíme, kontaktujte správcu verejnej zelene alebo pošlite jeho fotografiu,“ doplnilo mesto.

Ako samospráva ďalej upresnila, ideálny by bol darca z Trenčína. „Ak ponúknutý ihličnan bude spĺňať požadované parametre, mesto zabezpečí jeho spílenie a odvoz. Strom musí byť dostupný pre ťažkú techniku, aby sa s ním mohlo manipulovať v celej dĺžke. Mal by mať pekný vzhľad, pravidelné vetvenie a výšku aspoň 10 až 15 metrov,“ upresnilo mesto na záver.

Prečítajte si viac: